لپ تاپ استوک صنعتی چیست؟

لپ تاپ استوک صنعتی چیست؟

ادمین
۹۸/۱۱/۰۸

لپ تاپ استوک صنعتی : لپ تاپ های صنعتی دسته ای از لپ تاپ های موجود در بازار هستند که کارخانه های سازنده لپ تاپ انواع لپ تاپ ها را در دسته های مختلفی بر اساس نیاز مشتری تولید و به بازار عرضه می کنند .این سیستم ها بر اسا س نوع سفارش مشتری می توانند در یک مدل با کانفیگ های مختلف تولید و عرضه شوند لذا کارفرمایان یا مشتریان با توجه به نیاز خود لپ تاپ را سفارش می دهند شاید از خود بپرسید که فرق بین لپ تاپ های صنعتی با سایر لپ تاپ ها درچیست که بعضی از افراد چندین برابر قیمت یک لپ تاپ  خانگی را بابت آن می پردازند ؟

 لپ تاپ استوک صنعتی

مقاوم : لپ تاپ های صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که در مقابل سقوط ،اعمال وزن و در اثر افتادن و یا قرار گرفتن اجسام سنگین و خشن و حتی نفوذ اب و گرد و خاک مقاومت میکنند.به طور مثال لپ تاپ هایی تعبیه  شده است که در روی کیبورد ان حفره ای وجود دارد که اگر زمانی اب وارد ان شد از ان حفره خارج شود. این لپ تاپ قابلیت تبدیل شدن به تبلت را نیز دارند و برای استفاده در مصارف حمل و نقل ، نظامی ، فرودگاهی و مهندسی مناسب می باشند. زیرا بدنه این لپ تاپ ها از فلز الومینیوم تیتانیوم ساخته شده است و قابلیت استفاده در محیط های پر خطررا دارند.علاوه بر این موارد به علت وجود میدان مغناطیسی دارد باعث میشود گرد و غبار را جذب نکند.

 

باتری: یکی از مهم ترین مسئله های مهم در انتخاب لپ تاپ استوک باتری میباشد.لپ تاپ های صنعتی مدت زمان بیشتری می توانند روشن بمانند و کارهای دشوار  طولانی را به وسیله آن ها انجام داد زیرا بیشتر ان ها شامل باتری های دومی هستند که اکثرا می توانند تا ساعاتی طولانی بدون برق روشن بمانند و همچنین  دارای سیستم خنک کنندگی بسیار قوی تری هستند.زیرا برای کار کردن با ان برای کسانی که به برق دسترسی ندارند از مهم ترین عوامل است و مصرف کننده به دنبال لپ تاپی با دوام بلای باتری میگردد.برای کسانی که از لپ تاپ های صنعتی استفاده میکنند وزن لپ تاپ تفوتی ندارد.پس بهتر از از باتری 9 سلولی استفاده کند تا 6سلولی. 

میزان نگهداری شارژ در هر کدام از لپ تاپ ها متفاوت میباشد در لپ تاپ های معرفی شده توسط استوک سرا لپ تاپ این میزان در متن نقد و بررسی هر کدام از لپ تاپ ها حتما قید شده است. میزان نگهداری شارژ در لپ تاپ به مواردی مانند پردازنده و نوع مصرف لپ تاپ بستگی دارد، می دانید که بعضی از لپ تاپ های صنعتیو بعضی مصرف خانگی و ادارای و بعضی دیگر تجاری می باشند، از این رو نمی توان میزان نگهداری شارژ را به خوب یا بد بودن لپ تاپ مستقیم نسبت داد. برای نمونه لپ تاپی صنعتی با پردازنده ی CORE I7 معمولا 1 ساعت شارژ نگه می دارد و لپ تاپی معمولی با پردازنده ی CORE I5 , I4 بیشتر از 1 ساعت و نیم هم می تواند روشن بماند. البته ناگفته نماند که این میزان دقیقا درست نیست و شما با تعویض کردن باتری لپ تاپ وجایگزینی آن با باتری نو می توانید مدت زمان نگه داری شارژ را افزایش دهید. شرکت ها و سازنده ها نیز خود روش های مختلفی برای تست باتری دارند. البته شما نیز می توانید از این روشهای ویژه و نرم افزارهای اختصاصی استفاده نمایید. نرم افزار HP BATTERY CHECK همانطور که از نامش پیداست از سوی شرکت HP معرفی شده ودر صورت سالم بودن آن را از طریق تصویر به شما نشان خواهد داد. تفسیر تصویر نمایش داده شده به این صورت است، که اگر باتری مشکل داشته باشد، رنگ آیکن باتری به قرمز تغییر می کند و اگر باتری سالم باشد عبارت OK را نوشته و آیکون آن به رنگ سبز درخواهد آمد. اگر شما لپ تاپ دل DELL را خریده اید، برای تست سلامت باتری خود می توانید از نرم افزار بایوس استفاده کنید. این نرم افزار امکان تست سلامت باتری و اندازه گیری قدرت شارژر را فراهم می آورد. اگر لپ تاپ ایسر و یا لپ تاپ ایسوس و …. را نیز خواستید از نظر سلامت باتری تست کنید، به نرم افزار BATExpert مراجعه نمایید.

صفحه نمایش : بیشتر این لپ تاپ ها دارای صفحه نمایشی از نوع مات با رزولیشن بالا هستند و ممکن است مشتری پستد نباشند  اما برای استفاده در محیط کار،کار را برای مصرف کننده راحت کرده است  و کارهای outdoor را پشتیبانی میکند. رای تست نمایشگر لپتاپ دست دوم، باید بر روی صفحه نمایش دست بکشید، بعد از این کار اگر اثری ز خط و خطوط بر روی نمایشگر باقی نماند یعنی صفحه نمایش سالم و بدون مشکل است. برای بررسی رزولوشن نیز باید یک صفحه سفید را باز کنید و صفحه ی سفید را در حالت تمام صفحه بگذارید. سپس به این صفحه ی سفید خیره شوید و بر روی آن تمرکز کنید و به دنبال پیکسل سوخته و هاله ی نورانی بگردید. می دانید همه ی نمایشگرها از تلویزیون گرفته تا نمایشگر گوشی موبایل و لپ تاپ از تعداد زیادی پیکسل ساخته شده اند. هر چه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد، رزولوشن صفحه نمایش نیز بالاتر خواهد بود و برعکس. حال فکر کنید صفحه نمایشی که از این همه پیکسل درست شده باشد، یکی از این پیکسل ها معیوب بوده و به هر دلیلی روشن نشود، طبیعی است در این حالت کیفیت تصویر کاهش پیدا خواهد کرد. موضوعی به نام Dead Pixel یعنی پیکسل سوخته در صفحه نمایش ها وجود دارد که نباید از آن به سادگی عبور کنید. نرم افزار Paint که در ویندوز پشتیبانی می شود، می تواند برنامه ی خوبی برای تست پکسل سوخته باشد. شما با برنامه ی پینت می تواند تصاویری با رنگ های قرمز و سفید و صورتی و آبی و سبز ایجاد کنید و سپس این تصویر را مورد بررسی قرار دهید. البته ناگفته نماند امکان دارد شما در تصویری سفید متوجه وجود پیکسل سوخته نشوید؛ اما در تصویر یا پس زمینه ی مشکی به راحتی پیکسل سوخته را شناسایی کنید. هاله یا نقاط سفید رنگی که بر روی صفحه نمایش دیده می شوند مخصوصا در مواقعی که لپ تاپ رنگ روشن و یا سفید را نمایش می دهد. با اینکه این روزها و در لپ تاپ های امروزی اثری از هاله ی نور در لپ تاپ مشاهده نمی شود؛ اما در لپ تاپ های دو هسته ای هاله بیشتر قابل مشاده است. اگر این هاله های نوری زیاد نباشند اثری بر کارآیی سیستم نخواهد گذاشت. برای تشخیص لکه ها و هاله های نوری کافی است در یک صفحه ی سفید لپ تاپ را مشاهده کنید، تا هاله های نورانی به روشنی مشخص شوند.

 

 باتری لپ تاپ صنعتی

پوینت استیک: لپ تاپ های صنعتی از آنجاییکه در کارخانه ها و جاهای پر خطر استفاده می شوند و میزان آلودگی در این مکان ها زیاد است ممکن است موس پد به دلیل چرپ شدن یا آلوده شدن دست ها به درستی کار نکند پوینت استیک راه حلی است که در این لپ تاپ ها وجود دارد و آلودگی و کثیفی مانعی برای استفاده از آن نیست.

خراب شدن بسیارکم:سیستم مادر بور و عایق روی پردازنده طوری طراحی شده است اند که امکان خراب شدن در شرایط کاریه سخت د ان ها بسیار پایین است.حتی عایق ها و محافظ های صفحه نمایش و کیبورد نیز از این لپ تاپ های استوک در برابر ضربه نیز محافظت میکنند.

امنیت:با توجه به اطلاعاتی که در لپ تاپ هابی صنعتی وجود دارد،طراحان لپ تاپ با طراحی finger print  بر روی این لپ تاپ ها امنیت ان را ارتقا دادند.شما میتوانید با اثر انگشت خود لپ تاپ را روشن خاموش کنید و یا حتی بروی فایل های خود رمز نگاری کنید.

 

سیستم خنک کننده(فن ها) بسیار قوی: یکی از مسائلی که در لپ تاپ های صنعتی حتی بعد از خاموش کردن لپ تاپ مهم است سیستم خنک کننده ان میباشد.به طوری که 10 ساعت بعد از کار کردن میتواند بدون استفاده از برق کار کنند.

فن لپ تاپ استوک صنعتی

سخت افزار لپ تاپ استوک

مشخصات مهم دیگری نیز در مشخصات فنی لپتاپ صنعتی وجود دارند، که به راحتی می توانید به ویژگی های آنها پی ببرید. کافی است بر روی دسکتاپ خود کلیک راست کنید و بر روی ایکون گرافیک کلید نمایید، تا مشخصات گرافیک مانند نوع گرافیک و حافظه گرافیک، مدل گرافیک و مشخصات دیگررا مشاهده نمایید. همچنین برای اطلاع از پردازنده و حافظه ی رم لپ تاپ استوک کافی است بر روی مای کامپیوتر THIS PC کلیک راست کرده و گزینه ی Properties را فشار دهید. با کلیک بر روی این آیکون مشخصاتی مانند نوع سیستم عامل و نسخه ی آن ، نوع پردازنده و نسل آن و حافظه ی رم و نوع رم و فرکانس پردازنده به شما نمایش داده خواهد شد. با این چند کلیک ساده شما از مشخصات واقعی لپ تاپ آگاه خواهید شد و دیگر نگران منصف بودن و صادق بودن فروشنده نخواهید بود. چرا که خودتان تمامی اطلعات واقعی لپ تاپ را در دست دارید. اکنون باید هارد لپ تاپ را تست کنید، برای تست کردن هارد لپ تاپ نرم افزاری به نام هارد تست HARD وجود دارد که سلامت هارد را به شما اطلاع خواهد داد.

 

 سخت افزار لپ تاپ استوک صنعتی

 

 

 


لپ تاپ استوک صنعتی
لپ تاپ استوک
لپ تاپ صنعتی
فروش لپ تاپ استوک صنعتی
خرید لپ تاپ استوک صنعتی

نظرات