آشنایی با نرم افزار های نشان دهنده دمای پردازنده

آشنایی با نرم افزار های نشان دهنده دمای پردازنده

ادمین
1400/06/25

حتما برای شما پیش آمده که هنگام کار با لپ تاپ استوک خود متوجه این می شوید که دمای دستگاه خیلی بالا رفته است.همانطور که میدانید سی پی یو بیشترین دما را تولید می کند.شاید کنجکاو شوید و بخواهید بدانید که دمای سی پی یو شما چند است، ما در ادامه لیستی از نرم افزار هایی که دمای لبتاپ را نمایش برای شما آماده کرده ایم.

نرم افزار Core Temp

این نرم افزار با یک رابط کاربری زیبا و کوچک، در ابتدا اطلاعاتی پایه ای از پردازنده، شرکت سازنده و فرکانس و تکنولوژی ساخت نمایش میدهد و سپس شما قادر خواهید بود دمای هر هسته را جداگانه بررسی کنید.علاوه بر این، اعلان های زمانبندی شده شما را از افزایش دمای بیش از اندازه مطلع ساخته و با قابلیت خاموش کردن اتوماتیک از آسیب دیدن قطعات شما جلوگیری کند.

نرم افزار core temp

ویژگی های کلیدی نرم افزار CORE TEMP:

نمایش دمای هر هسته از سی پی یو به طور جداگانه

دارا بودن امکان نمایش نوتیفیکیشن با قابلیت زمان بندی

خاموش کردن خودکار کامپیوتر جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات

نرم افزار SPEED FAN

ابزار رایگان جهت اندازه گیری سرعت فن CPU و درجه حرارت آن می باشد و به شما این امکان را میدهد تا به کنترل درجه حرارت و سرعت چرخش فن بپردازید و کارایی سیستم را افزایش دهید.

بسیاری بر این باورند که تنها گرد روبی داخل کیس و اطراف فن برای افزایش کارایی سیستم کافی می باشد.در حالی که دانستن اطلاعاتی درباره درجه حرارت مناسب فن کیس و همچنین سیستم چرخش آن میتواند نقش بسیار مهم تری از تمیزی آن داشته باشد.با این برنامه رایگان و کم حجم می توانیم به این اطلاعات مهم و کاربردی دسترسی داشته باشیم.

نرم افزار speed fan

ویژگی های مهم نرم افزار Speed Fan:

امکان اداره سیستم فن سی پی یو

مشاهده درجه حرارت و کنترل آن

تنظیم داده های بدست آمده و پردازش آن

بهره گیری از سه سنسور بسیار قوی

امکان تغییر سرعت فن سی پی یو

 نرم افزار REAL TEMP

Real Temp  برنامه ایست برای مشاهده میزان دمای سیستم شما.هر هسته در این پردازش، سنسور مجزای دیجیتالی دارد که به تنهایی گزارش حرارتی خود را به TJmax ارائه میکند.هر چقدر حرارت بالاتر رود فاصله با TJmax کمتر میشود و هرچقدر سرعت پایین تر و در نتیجه حرارت پایین تر بیاید.

نرم افزار real temp

این نرم افزار برای سی پی یو های اینتل تک هسته ، دوهسته و یا چهار هسته ای طراحی شده است که هر هسته برای خود ناظر دیجیتالی دارد و حرارت را گزارش میدهد و هر چقدر سیستم شما از TJmax دورتر باشد ، سرعت کارکرد آن بهتر و سریعتر است.

شما برای آشنایی با انواع سی پی یو های اینتل میتوانید از مقاله آشنایی با سی پی یو های اینتل استفاده کنید.

نرم افزار CPUID HWMONITOR

نرم افزار مهمی است که برای نشان دادن عملکرد CPU استفاده میگردد و شما میتوانید عملکرد سی پی یو کامیوتر های شخصی خود را ببینید و یا از طریق یک اتصال از راه دور شبکه سی پی یو های دیگر را به راحتی مشاده کنید و همچنین اطلاعات موجود را میتوانید از طریق یک گراف یا نمودار مشاهده و مقایسه نماییید و از عملکرد صحیح CPU خود مطمئن شوید.

نرم افزار CPUID HWMONITOR

:از ویزگی های بارز CPUID HWMONITOR

دیدن عملکرد کامپیوتر های شخصی و یا شبکه

استفاده ار نمودارهای تصویری به صورت گرافی با تنظیمات خاص

ذخیره گراف ها و نمودار ها و لود کردن آنها و مقایسه گرافهایی در زمان مختلف

کنترل دمای سی پی یو از طریق کنترل سرعت گردش فن

ما در این مقاله با یکدیگر نرم افزار های نشان دهنده دمای پردازنده را بررسی کردیم و هر یک را به صورت مختصر برای شما عزیزان توضیح دادیم امیدوارم که توانسته باشیم نیاز شما عزیزان را برطرف کرده باشیم.البته باید بگویم که این ها تنها نرم افزار های موجود نیست و شما میتوانید بقیه نرم افزار ها را نیز استفاده کنید.ممنون از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید.

 


داغ شدن سی پی یو
core temp
CPUID HWMONITOR
real temp

نظرات