راهنمای خرید لپ تاپ استوک اداری

راهنمای خرید لپ تاپ استوک اداری

ادمین
1399/07/23

 

پارامترهای مهم برای خرید لپ تاپ اداری

در این قسمت می خواهیم برخی پارامترهای مهم را برای شما بیان کنیم تا شما در انتخاب لپ تاپ استوک مناسب با نیازتان یاری کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشید. قبل از خرید لپ تاپ استوک باید مواردی را از مشخص کنید. این موارد عبارتند از هدف از خرید، صفحه نمایش، پردازشگر، حافظه، برق و باتری، دیسک، شبکه و پورت ها. این موارد را در ادامهشرح خواهیم داد.

یکی از فاکتورهای اولیه برای خرید لپ تاپ استوک اداری هدف شما از خرید است. هدف شما تعیین می کند که سیستم شما باید چه ویژگی ها و چه امکاناتی داشته باشد. مثلا اگر شما کاربردهای گرافیکی و جلوه های صوتی و تصویری اهمیت ویژه ای دارند پس نمی توانید با سیستمی که از این نظر ضعیف باشداستفاده کنید. شما باید اهداف و نیازهایتان را در ابتدا کاملا مشخص کنید و مشخصات آن را تعیین کنید.استفاده از کاربردهای مدیریتی، استفاده از نرم افزارهای خاص مالی و اداری و حسابداری، استفاده از نرم افزارهای مهندسی، داشتن قابلیت های صوتی و تصویری و... از این اهداف به شمار می روند.

مورد دومی که قبل از خرید باید تعیین شود صفحه نمایش است. صفحه نمایش تقریبا برای همه خریداران اهمیت دارد. اندازه صفحه نمایش هرچقدر بزرگتر باشد حمل و نقل آن سختتر است. بنابراین پیشنهاد می شود اندازه صفحه نمایش برای لپ  تاپ استوک اداری حداکثر 15 اینچ باشد.

برای لپ تاپ های اداری پردازنده نیز از موارد قابل اهمیت در لپ تاپ استوک است که در همه لپ تاپ ها از پردازنده های شرکت Intel  و AMD استفاده می شود. برای لپ تاپ استوک اداری معمولا پردازنده سری 15 Intel  گزینه مناسبی است. همانطور که می دانید هرچقد پردازنده قوی تر باشد هزینه آن نیز بیشتر است.

حافظه هارد دیسک و رم نیز از موارد مهم هنگام خرید لپ تاپ استوک اداری هستند که باید به آن ها توجه داشت. با توجه به این که در سیستم های امروزی فناوری و سخت افزار ارتقا یافته اند پس میزان حافظه رم نیز حائز اهمیت است. اگر از لپ تاپ استوک اداری خود انتظار نصب برنامه های نصب شده با عملکرد زیاد و قدرتمند را دارید پس باید به این مورد بیشتر توجه داشته باشید. میزان مناسب حافظه رم برای لپ تاپ استوک اداری معمولا بین 2 تا 4 گیگا بایت است.


شبکه و پورت نیز از مواردی است که هنگام خرید لپ تاپ استوک اداری باید مورد توجه قرار بگیرد. به طور معمول در همه لپ تاپ دو پورت USB و یک پورت  HDMI و پورت LAN و اسلات های مربوط به حافظه وجود دارد که برای لپ تاپ استوک اداری کفایت می کند. توجه داشته باشید که هرچه قیمت لپ تاپ استوک بیشتر باشد تعداد این پورت ها و اسلات ها بیشتر می باشد.برق و باتری از ویژگی های لپ تاپ اداری بسیار ویژه هستند. به دلیل قابلیت حمل لپ تاپ ها که در موارد اداری بیشتر اهمیت دارد توان و شارژ باتری بسیار مورد مهمی است. حداقل زمان مناسب باتری در لپ تاپ استوک اداری بین 2 تا 3 ساعت است.

 


لپ تاپ استوک، خرید لپ تاپ استوک، فروشگاه لپ تاپ استوک، فروش لپ تاپ استوک

نظرات